Předvánoční prodejní výstava

14. 12. 2017

od 9 - 17 hod.

poprvé v nových prostorách stacionáře

WIGILIA DLA OSÓB SAMOTNYCH

24. 12. 2017

 od 16.00 hod.

v nových prostorách Charity

Tříkrálová sbírka

  

... klepe na dveře.

Přidejte se k nám...

Tranzit plný pomoci z Jablunkovska

Tranzit plný pomoci z Jablunkovska

Ve dnech 8. - 14. 6. uspořádala Charita Jablunkov ve spolupráci s Diecézní charitou ostravsko-opavskou materiální sbírku na pomoc lidem zasaženým povodní. Díky Vám jsme odeslali tranzit plný potřebných věcí. Děkujeme...

Odběr a evidence materiáluDěkujeme všem dárcům, kteří až do posledního dne přinášeli potřebné věci do materiální sbírky na pomoc lidem z oblastí zasažených povodní. Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli s vybíráním a evidencí přinášeného materiálu.

Nabaleno na odvozDarované věci bylo třeba zaevidovat, převézt k dočasnému uložení, tam postupně třídit, nakonec nabalit a připravit na odvoz. Ve středu 19. 6. 2013 ráno přijel tranzit Diecézní charity ostravsko-opavské, do něhož jsme všechen nasbíraný materiál naložili, tedy spíše naskládali tak, že téměř ani skulinka nezbyla. Materiál byl uložen v centrálním skladě v Ostravě spolu se sbírkami dalších charit z diecéze. Odtud bude dále distribuován potřebným do postižených oblastí.

Na výzvu k materiální sbírce zareagovala stovka lidí a firem z Jablunkovska. Darovali, kromě jiného, 230 ks mýdla, 215 párů rukavic, 170 l sava, 145 ks úklidových a čisticích prostředků,V tranzitu nezbyla téměř ani skulinka 140 ručníků a utěrek, stovku hader na podlahu, stejné množství rolí pytlů na odpad, sedmdesát krémů na ruce, šedesát prostěradel, 50 ks čisticích past na ruce, čtyřicítku košťat a kartáčů, stejně jako kbelíků, 28 ks pracovního oblečení a tucet párů gumáků. K tomu ještě částku 5700 Kč darovali lidé, kteří nevěděli, co koupit, aby jejich pomoc byla co nejúčinnější. Tyto prostředky byly předány Diecézní charitě, která společně s dalšími penězi z ostatních sběrných míst zakoupí od smluvního partnera za velmi výhodné ceny repelenty, kterých je v současné době v zasažených oblastech největší nedostatek.

Náš region sice není velký, ale pomoc od nás rozhodně není zanedbatelná, ba právě naopak. Děkujeme za Vaše srdce otevřená pro pomoc potřebným. Vždyť pomáhat můžeme všichni.

Podpořte nás
Pomoc Ukrajině