Týden sociálních služeb

3. 10. - 9. 10. 2022

 

Pomoc lidem na Ukrajině

Sběr kol pro Afriku

Sběr kol pro Afriku

… naše mise v Gambii

 • Pomáháme dětem na jejich cestě za vzděláním.
 • Pečlivě vybíráme a monitorujeme školy, které rozdělují kola dětem.
 • Věnujeme se udržitelnosti projektu. V rámci spolupráce s partnerskými školami spolupracujeme s jejich managementem, zakládáme školní opravny kol a školíme tamní mechaniky, monitorujeme stav projektu, rozdělujeme náhradní díly a nářadí...
Místo: Jablunkov, Bukovecká 479
Termín: 1. 10. 2021 — 31. 10. 2021
Kategorie: Benefiční akce, Akce pro veřejnost

PŘIDEJ SE K NÁM!

SBÍRÁME: 

 • KOLA V DOBRÉM STAVU
 • KOLA VE ŠPATNÉM STAVU
 • NÁHRADNÍ DÍLY PRO KOLA
 • REFLEXNÍ VESTY 

KDE SBÍRÁME?

U Denního stacionáře sv. Josefa, ul. Bukovecká 479, Jablunkov 739 91

JAK TO PROBÍHÁ?

Stačí když kola a jiné cyklo potřeby přivezete kdykoli k budově stacionáře. Autem se dostanete do dvora. Kola budou skladovány na jedné hromadě, kterou již zdaleka uvidíte. Stačí tam kolo slušně položit a máte hotovo. DĚKUJEME za Vaší pomoc!

 

NĚCO MÁLO O ORGANIZACI KOLA PRO AFRIKU SI MŮŽEŠ PŘEČÍST ZDE:

https://www.kolaproafriku.cz/

Proč to děláme?

 • Nechceme být lhostejní k situaci mimo rozvinuté země.

 • Jsme lidé, kteří vidí smysl svého myšlení a konání v pomoci druhým i přírodě.

 • Baví nás hledat cesty tam, kde by je jiný nehledal.

 • Těší nás, když se dokáží lidé spojit pro dobrou věc.

 

"Myslím, že nikdo z nás, kteří teď čtou tyto řádky, nikdy nepocítil opravdový nedostatek ... Možná právě proto nemusí všichni rozumět, proč zrovna Afrika, proč kola, proč humanitární a rozvojová pomoc obecně ... Děti v různých koutech světa se nerodí do blahobytu, v jakém žijeme my ve středu Evropy. Již od malička se potýkají s nejrůznějšími obtížemi, které si svobodně nezvolily a mnohdy je neumějí změnit či ovlivnit. Tak takové to mají i děti v Gambii. Tam, kam směřuje naše pomoc, mají děti obtížný přístup ke vzdělání. Do školy je to mnoho kilometrů, které děti každodenně zdolávají pěšky, což je stojí energii a čas. Není tak výjimkou, že je rodiče nechávají doma. Základy života se děti učí přirozeně nápodobou starších. Vzdělání, které ovlivňuje jejich budoucnost, jde však stranou. Darovanými koly od dárců z České i Slovenské republiky chceme těmto dětem umožnit cestu ke vzdělání. Pomáhat potřebným není povinnost, je to ctností otevřeného člověka. Pomáhat potřebným přináší své plody na mnoho stran. Z reakcí české společnosti na projekt Kola pro Afriku a obecně pomoc druhým vnímám, že otevřenost pro potřeby druhých v nouzi je přirozeností člověka, a to je skvělá zpráva."

Roman Posolda, jeden ze zakladatelů Kol pro Afriku

DĚKUJEME!

 

 

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

Podpořte nás, když nakupujete!

 

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.