Týden sociálních služeb 2015 - úterý

Týden sociálních služeb 2015 - úterý

Druhý den Týdne sociálních služeb se otevřely dveře Denního stacionáře naší charity pro žáky škol i veřejnost. Odpoledne patřilo velmi zajímavé besedě o pěstounské péči.

Na úterý si připravili pracovnice a klienti Denního stacionáře sv. Josefa pro děti z české ZŠ v Hrádku, polské ZŠ v Bukovci a polské ZŠ v Mostech u Jablunkova zážitkově pedagogický program. Do programu se mohli zapojit také lidé přicházející na den otevřených dveří. Děti si vyzkoušely, jaké to je, když se musí pohybovat na invalidním vozíku, o berlích, jak je těžké zvládnout některé běžné úkony jen s jednou rukou... Učili se něco málo z komunikace neslyšících, jejich zaujetí pro znakový jazyk bylo úžasné. Zjistili, že pro nás lehké věci mohou být pro člověka s mentálním postižením velmi těžké. Zkoušeli vysvětlit postup běžné sebeobslužné činnosti tak, aby jej byli schopni podle něj provést, což jak se ze začátku nezdálo, mělo spoustu úskalí... Zkoušeli si chůzi za pomoci bílé hole, používat pomůcky a hry pro nevidomé. Nalít z konvice vodu do hrnku a nepřelít nebylo se zavázanýma očima vůbec jednoduché.

Odpoledne bylo věnováno také dětem, tentokrát těm v pěstounské péči. Beseda s paní Janou Borkovcovou a Dorotou Kurkovou byla nesmírně zajímavá a ze života. Povídaly o radostech i strastech rodičovství, když kromě svých dětí pomáháte i těm, které by jinak byly umístěny v Dětském domově.

Těšíme se na setkání s Vámi při dalším programu Týdne sociálních služeb

Související akce

Týden sociálních služeb 2015 (5. 10. 2015, 15:00 — 9. 10. 2015, 18:00)

Související články

Podpořte nás
 

Podpořte nás, když nakupujete!

 

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.