Zakončení Týdne sociálních služeb 2015

Zakončení Týdne sociálních služeb 2015

Třešničkou na dortu letošního Týdne sociálních služeb bylo páteční divadelní vystoupení klientů Denního stacionáře sv. Josefa.

Láska v různých podobách prolínala celým týdnem. Začátek byl ve znamení lásky k bližnímu, k lidem, kteří jsou kolem nás a potřebují podporu v řešení své nepříznivé situace. Otevřeli jsme pro ně Centrum pomoci sv. Rafaela. Úterní odpoledne jsme se věnovali lásce k dětem, které jejich rodiče nechtějí nebo nemohou vychovávat. Proto se jich ujímají pěstounské rodiny, které jim dávají to nejpotřebnější v jejich životě, lásku. Středa se věnovala lásce k nejbližším na sklonku jejich života, čtvrtek lásce matky k synovi, se kterým jsou doopravdy velké problémy. Páteční program završuje tato témata dotýkající se lásky tanečně dramatickým vystoupením našich klientů. Představení se v první části věnuje lásce muže a ženy, jak si ženy tak říkajíc dokáží otočit muže kolem prstu. Zatímco druhá část je o lásce Boží k nám lidem, která nikdy nekončí a přetrvává i přes naši nevěrnost.

Divadlo se divákům tak líbilo, že si dlouhým aplausem vyžádali přídavek. Zazpívali jsme si s nimi tedy ještě jednou píseň z představení. Týden jsme zakončili sdílením zážitků, povídáním a výborným občerstvením, které dopoledne herci připravili ve stacionáři.

Velké díky patří všem vystupujícím, přednášejícím, besedujícím, všem účastníkům, školákům, studentům a divákům, všem pracovníkům a klientům za jejich nasazení při přípravě a organizaci celého týdne... Myslím, že mohu napsat, že tento týden byl obohacením pro všechny zúčastněné...

Těšíme se zase za rok na Týdnu sociálních služeb

Související akce

Týden sociálních služeb 2015 (5. 10. 2015, 15:00 — 9. 10. 2015, 18:00)
Podpořte nás
 

Podpořte nás, když nakupujete!

 

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.