Veřejná sbírka

Pomáhat může každý, i ty.

Návšteva ze srdce Afriky

o. Barnaba OFM

Otec Barnaba OFM sebou přinesl nejen fotografie, filmy a povídání o zajímavostech z misií ve Středoafrické republice. Přinesl sebou především pokoj a dobro, které z něho vyzařovalo na nás všechny. Byl to muž plný Ducha sv. a setkání s ním pro nás bylo velkým duchovním obohacením. Bohu díky! 

Otec Barnaba je již od roku 1989 ve Středoafrické republice, tamější situaci zná velmi dobře, takže povídání s ním bylo pestré a především reálné. Znal odpovědi na všechny naše otázky. Děkujeme za to, že za námi přijel a vyprošujeme mu požehnání, aby všichni šťastně dojeli zpátky do Rafai.  

S misionářem až do srdce Afriky

V neděli 18.5.2014 nás navštívil misionář ze Středoafrické republiky (SAR), otec Barnaba. Přijel, aby poděkoval všem, kdo se zúčastnili Velikonočního koláče.

Kontakt na otce Barnabu, který byl aktuálně v Polsku jsme získali od o. Zbigniewa, jež přijet nemohl, protože je  v SAR. Dohodli jsme se tedy, že nás navštíví o. Barnaba. A tak se také stalo.

Přijel v neděli a hlásal kázání na 4 mších svatých v naší farnosti. Jeho slova ve mně probudila touhu, prohlubovat svoji víru. Chci tak, jak lidé v srdci Afriky být hrdá na to, že jsem křesťanka. Otec se s námi také podělil o svoje zkušenosti, radosti i starosti s aktuální politickou situací.  

Odpoledne strávil v Charitě. Uběhlo to opravdu rychle, málem jsme ani nestihli sníst slibovanou vaječinu. Otec nám odpovídal na naše všetečné otázky, u kterých jsme se opravdu hodně nasmáli, také nám promítnul fotografie a krátké filmy, přímo z jeho misie. Na plánovanou akci přišli nejen klienti stacionáře spolu s rodinami ale také naši farníci. Děkujeme!

Prožili jsme společně krásné nedělní odpoledne. Bůh nám opravdu žehnal, dokonce ani nepršelo. Přesto, že se stoly prohýbaly pod dobrotami, nikdo nechtěl jíst. Báli se, že by jim něco uteklo... Smáli jsme se, že z nedostatku tekutin nám začnou omdlévat lidé, a tak jsme radši udělali nucenou přestávku. Nedivím se. Na otci bylo vidět, jak má rád svoje povolání. Poznával „své“ lidi na fotkách a mluvil o nich s opravdovým zájmem. Znal každý životní příběh. Nikomu se nechtělo odcházet. Otec málem nestihl kázání na večerní mši svaté. Bylo nám společně opravdu příjemně. Během neděle, na základě promluv otce, se ještě mnoho dobrých lidí rozhodlo, že přispěje na misie, a tak se vybralo neuvěřitelných 75.500 Kč. Celkem jsme tedy otci v pondělí slavnostně předali 159.000 Kč. 

Ráno v pondělí jsme otce pozvali na snídani do stacionáře. Provedli jsme ho stacionářem, klienti mu ukázali svoji práci a po modlitbě jsme zasedli ke společnému stolu. Všichni měli mnoho otázek a tak otec odpovídal a odpovídal. Bylo to příjemné bratrské setkání, na které nikdo z nás nezapomene. Na závěr jsme otci zazpívali naši oblíbenou píseň Andělé Boží, aby ho na zpáteční cestě provázel Anděl Strážný. Dostali jsme misijní požehnání a s radostí, a srdcem plným naděje na další setkání, jsme se rozloučili.

Věříme, že tato částka pomůže lidem v srdci Afriky. Především se za ně ale nepřestáváme modlit, a to pomáhá určitě! Pomozte i vy.   

Děkujeme Vám všem za pomoc a podporu. Pokud chcete pomáhat a nevíte jak, nebojte se nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme. Těšíme se spolu s Vámi na další společné setkání.

Lucie Szotkowská

Související akce

Vaječina s misionářem ze SAR (13. 5. 2014, 19:11 — 18. 5. 2014, 18:51)

Související články

Související galerie