Veřejná sbírka

Pomáhat může každý, i ty.

Pamatujete na Afriku?

Pamatujete na Afriku?

Poslední dva roky se nám podařilo podporovat samotné srdce Afriky. Nyní je před námi další velikonoční koláč, tentokráte pro Ukrajinu, proto Vám chceme připomenout jak jste pomohli v posledních letech právě Africe.

Středoafrická republika se již od prosince 2012 potýká se státním převratem, který nabral šílené obrátky. Domovy lidí jsou rabovány, střílí se, nikdo není nikde v bezpečí. Naši misionáři tam trpělivě a s odvahou pomáhají. Máme kontakt s našimi misionáři, kteří jsou na misiích právě v SAR. V roce 2014 a 2015 jsme svými penězmi pomohli k nákupu stavebního materiálu a budování domu pro postulanty františkanského řádu. Jelikož tam stále jsou boje ještě se jim tento dům nepodařilo postavit, ale práce jsou zahájeny. Z další části peněz byly nakoupeny nejpotřebnější suroviny jako je sůl a mýdlo do těch nejvzdáleňějších vesniček.  Podpořili jsme také Karmelitánské misie, kam utíkali lidé do relativního bezpečí a s prosbou o pomoc. Další část peněz byla určena ke koupi automobilu, který misionářům zabavili rebelové! Děkujeme, Vaše peníze stále pomáhají.

Pro nás je to nepředstavitelné ale lidé v SAR jež museli utéci ze svých domovů před rebely se stále nemohou vrátit. Ti jež mají to štěstí a po dlouhé době se vracejí do svých domovů, je nachází zcela zničené. Nemají nic. Nemají zásoby jídla, šaty, nábytek, okna, dveře...  a často ani střechu nad hlavou. Je potřeba jim pomoci, aby mohli přežít v této hrozné době boje. I my jsme jim mohli pomoci vrátit se do domovů.

V roce 2015 jsme se zaměříli mimo jiné na VESNICI Derbissaka.

Vesnice Derbisaka je nejvzdálenější vesnice od misie v Rafai – celých 170 km. Nikdo se tam kromě misionářů nedostane. V této vesnici je škola se 120 žáky. Nejvíce jim chybí mýdlo a sůl. Ve středoafrické republice není sůl, musí se přivážet až z Kamerunu. Celý transport je velmi nákladný a tím je cena soli vyšší než nejlepší maso, které se dá koupit. Vesnice velmi trpí od doby války. Z důvodu nadvlády rebelů v oblasti a nedostupnosti vesnice již dva roky nic neprodala. Lidé tam jsou rolníci. Jídlo jim nechybí, ale nemohou si koupit oblečení, léky, sůl a mýdlo. Mohli jsme jim díky Vám pomoci. Také jsme mohli všem žákům tamější školy zaplatit komplet sešitů, a oblečení do školy.

DĚKUJEME ZA VAŠE DARY! V roce 2014 a 2015 jsme do Afriky poslali celkem 367 600Kč. Děkujeme. Naše púeníze stále pomáhají. Misionáři jsou s námi v kontaktu, pokud by jste chtěli dále podporovat Afriku, rádi Vám v tom pomůžeme.

Bůh ať Vám žehná!

Související akce

Velikonoční koláč 2019 (29. 3. 2019 — 14. 4. 2019)

Související galerie