.

cccccccccccccccccccProč máme veřejnou sbírku? 

Chceme mít možnost pravidelné pomoci potřebným. Díky této formě, můžem formou různých akcí pomáhat potřebným. Nejen, že vy pomáháte nám, chceme i my pomáhat ostatním.

Mnozí z Vás by rádi darovali někomu konkrétnímu dar. Díky tomu, že jej darujete skrze naši veřejnou sbírku, můžete k tomu obdržet potvrzení o daru a ještě máte jistotu, že dohlédneme na to, jak je s darem zacházeno. Je to forma, která Vám ulehčí jak rozhodování, tak i samotné darování. 

Níže najdete vypsané aktuální účely a jejich variabilní symboly, na které můžete přispívat kdykoliv během roku. Pokud chcete (potřebujete) potvrzení pro daňové (či jiné) účely, kontaktujte nás.

Účet veřejné sbírky Charity Jablunkov: 2200443710 / 2010 (Fio banka)

Účely, na které aktuálně můžete přispět:

  • NIKDY NEJSI SÁM. Akce je organizována klubem Rock Café Southock. Sbírka bude trvat po celý rok 2022. Děkujeme! Dary pro spolek Nikdy nejsi sám, můžete zasílat na bankovní účet veřejné sbírky: 2200443710 / 2010 (Fio banka), pod variabilním symbolem: 2022! Více o Nikdy nejsi sám si přečtěte na stránkách spolku.
  • PODPORA ČINNOSTI CHARITY JABLUNKOV. Každý dar zaslaný na tento účet bez variabilního symbolu je určen na činnost naší jablunkovské charity. Jsme Vám srdečně vděční za to, že nás podporujete i touto formou. Rádi Vám pro účely daňového přiznání každý dar potvrdíme. Stačí se na nás obrátit emailem, nebo telefonicky. Děkujeme, že jste s námi. 
  • UKONČENO - DĚKUJEME: POMOZME MIKEOVI. Akce je organizována klubem Rock Café Southock. Sbírka bude trvat po celý rok 2020. Děkujeme! Dary pro Mike můžete zasílat na bankovní účet veřejné sbírky: 2200443710 / 2010 (Fio banka), pod variabilním symbolem: 2020! Proč pomoct Mikeovi?  Je to krásný, vysmáty malý klučina (5 let), který si zaslouží šanci na dlouhý a šťastný život. V tom mu ale překáží akutní lymfoblastická leukémie... Více o Mikeovi si přečtěte na stránkách klubu.

  • UKONČENO - DĚKUJEME: POMOZME SÁRINCE. Akce byla organizována klubem Rock Café Southock. Sbírka trvala po celý rok 2019. Děkujeme! Vybralo se neuvěřitelných: 258.430 Kč. Sára Cieslarová je nyní již 8-letá vysmátá dívka, která trpí vrozenou vadou zrakového nervu (tzv. vrozená úplná slepota). Peníze byly určeny na nákup speciálních pomůcek pro ulehčení práce se Sárinkou ve škole i doma. Děkujeme za Vaši pomoc.
  • UKONČENO - DĚKUJEME: PĚŠÍ PŘECHOD NAPŘÍČ ČR PRO ALEXE. Sbírka trvala do konce roku 2019. Alex Fojcik je milý již 7-letý klučina, který potřebuje pomoc. Peníze, které jsme vybrali během pěšího pochodu i po něm, jsou určeny na léčbu Alexe. Děkujeme za Vaši pomoc. Celkem jsme pro alexe nasbírali neuvěřitelných: 266.993,39Kč. 

Zapojte se do Mikulášské nadílky 2021!

Zapojte se do Mikulášské nadílky 2021!

Zvuky nočního ostřelování, pobyt ve sklepě při svíčkách jen s nejnutnějšími zásobami, nemožnost pobíhat svobodně venku kvůli zaminovaným oblastem…to je realita stále ještě mnoha dětí, žijících v blízkosti frontové linie na východě Ukrajiny. Osmiletý Andrijko by si přál, aby už se nemusel se sourozenci a rodiči před válkou schovávat ve sklepě. Některá přání těchto dětí bohužel splnit nedokážeme. Jiná ale ano.

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku

My z Charity jsme v myšlenkách s našimi kolegy z Německa, kteří vytrvale pomáhají s odstraňováním následků mohutných záplav, které v minulém týdnu zasáhly západ země. Charita Německo pro nás dlouhodobě představuje velmi důležitého partnera. V minulosti nás finančně i materiálně podpořila, například při velkých povodních, a v 90. letech nám významně pomohla vybudovat strukturu po revoluci obnovovaných Charit. I díky ní jsme se dostali na vysoce profesionální úroveň, na které dnes jsme. Panuje mezi námi mnohaleté partnerství, kterého si velmi vážíme.   

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc

Jižní Moravou se ve čtvrtek večer a v noci na pátek přehnala silná bouře s krupobitím a tornádem a zanechala po sobě mohutné škody. Vyžádala si oběti na životech a zranily se při ní stovky lidí včetně dětí. Charita bezprostředně pomáhá v zasažených oblastech a vysílá intervenční týmy. Diecézní charita Brno organizuje sbírku na pomoc zasaženým lidem po ničivém tornádu na Hodonínsku a Břeclavsku. Dary budou využity na pomoc v konkrétních obcích.

Radostného dárce miluje Bůh.

Radostného dárce miluje Bůh.

Popeleční středou, která letos připadla na 17. února, začala postní doba, která je již řadu let spjata s Postní almužnou. K čemu je půst? Proč bych měl postit? Jak bych měl postit? Čti dál...

Tříkrálová sbírka 2023
Podpořte nás
 

Podpořte nás, když nakupujete!

 

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.